Dnes je streda 23. septembra 2020 meniny má Zdenka zajtra Ľuboš, Ľubor

Kto je online..

Aktuálne máme 28 hosti prítomný

Kontroly a čistenia komínov PDF Vytlačiť
Napísal Administrator   
Piatok, 18 December 2015 07:09

Kontroly a čistenia komínov

So začiatkom vykurovacej sezóny pribúdajú požiare, ktoré zapríčiňujú vyhorené sadze v komíne a nesprávna manipulácia so žeravým popolom. Tie patria štatisticky k najčastejším príčinám vzniku požiarov uplynulej vykurovacej sezóny. Hasiči preto upozorňujú občanov a majiteľov rodinných domov, aby pri vykurovaní pravidelne kontrolovali a čistili komíny. Pred začiatkom vykurovacej sezóny je kontrola komína doslova nevyhnutnosťou. Z bezpečnostného hľadiska medzi najväčšie riziká patrí vznietenie sadzí a prepúšťanie nebezpečných splodín horenia. Najčastejšie by sa mali čistiť komíny, ktoré sú napojené na kotol s tuhým palivom a to každé dva až štyri mesiace.

Kvalitná a odborná prevencia v objektoch osobného a súkromného vlastníctva znamená dôkladnú prípravu na nastávajúce zimné vykurovacie obdobie. Majitelia rodinných domov, chalúp a rekreačných chát, podceňujú stav dymovodov, komínových telies a ich čistenie. Nedbajú o riadne uskladnenie tuhých palív, čím ohrozujú seba aj spoluobčanov. Nebezpečenstvo vzniku požiarov číha na obyvateľov obytných domov hlavne pri používaní tepelných spotrebičov, pri vykurovaní bytov pomocou rôznych infražiaričov, prípadne podomácky zhotovených provizórnych ohrievačov, ktoré bezprostredne ohrozujú ich zdravie, životy a majetok. Používanie a inštalovanie tepelných spotrebičov je potrebné riešiť podľa požiadaviek platnej vyhlášky.

Požiare v súvislosti s vykurovacou sezónou vznikajú aj v dôsledku nesprávnej a neodbornej inštalácie palivových spotrebičov a ich nesprávnym prevádzkovaním. Ich porušenie môže mať za následok nielen požiar, ale aj pokuty až do výšky 330 eur.

 

 

 

 

 

 

 

Separovaný zber

september 2020
Po Ut St Št Pi So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Naša anketa

Ste spokojní s kvalitou internetu poskytovaného spoločnosťou S-Team??

Som spokojný s kvalitou internetu - 0%
Nie som spokojný s kvalitou internetu - 100%

Total votes: 8